Menu Zamknij

Urządź swój hotel na najwyższym poziomie!

Urządzenie hotelu od absolutnych podstaw wymaga nie lada zachodu oraz przemyślanego działania. Trzeba zainwestować w system ochrony, a także elementy zapewniające bezpieczeństwo nocującym u nas gościom. Jakie zamki hotelowe trzeba i warto nabyć, aby miejsce prezentowało się nad wyraz godnie i profesjonalnie? Często okazuje się, że przy aranżowaniu szczegółów oraz wnętrz hotelowych zamki się pomija, a jest to ogromny błąd. Zamki zastosowane w danym kompleksie hotelowym dużo mówią o jego właścicielach. Jeśli zostały wykonane z najprostszych i niskiej jakości materiałów – oznacza to, że właściciele oszczędzają na zamkach i nie do końca interesuje ich bezpieczeństwo gości. Jeśli z zamków odpada farba i zacinają się podczas zamykania lub otwierania drzwi – oznacza to, że są już konkretnie wysłużone, a właściciele być może oszczędzają lub ze zwyczajnego skąpstwa nie chcą wymienić starych zamków na nowe. Turyści w hotelach najbardziej cenią pewnego rodzaju snobizm. Chodzi o to, aby nawet najdrobniejsze szczegóły wystroju wnętrz prezentowały się nowatorsko oraz ekskluzywnie. Takie wrażenie stworzyć mogą np. elektroniczne zamki hotelowe. 

Zamki hotelowe – jaki typ do jakich pomieszczeń?

Nie do wszystkich pomieszczeń w kompleksie hotelowym trzeba stosować jednakowe zamki hotelowe. Są wszak takie pokoje czy schowki, do których wystarczy zastosować zwykły, prosty, przekręcany na klucz zamek. Schowka na sprzęt dla sprzątaczki raczej nikt nie będzie chciał obrabować. To samo tyczy się miejsca na przechowywanie pościeli. Najważniejsze jest to, aby nasi goście czuli się bezpiecznie. Zamki hotelowe nowej generacji powinny więc trafić do wszystkich drzwi pokojowych. W hotelowych łazienkach, mieszczących się pomiędzy pokojami lub wewnątrz pokoi można zastosować także zwykłe zamki. Pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczenia głównego wejścia do hotelu. Tutaj nie zaszkodzi postawić na wysokiej jakości zamek elektroniczny, uruchamiający się albo za pomocą szyfru lub poprzez dotknięcie karty chipowej. Jest to wysoka jakość profesjonalizmu, na co dzień już stosowana za granicą, w Polsce jeszcze nie wszędzie ją znajdziemy. 

Zamki hotelowe – nie wejdzie ten, kto nie jest upoważniony 

Ogrodzenie, bramy wjazdowe wokół hotelu też mogą wymagać zainstalowania zamków, jeśli dopuszczamy myśl, że wszelkie bramy zewnętrzne też mogą być otwierane ręcznie, za pomocą klucza lub lasera. Szeroka gama zamków hotelowych pozwala nawet najbardziej niepozornym miejscom nabrać charakteru i sporej dozy nowoczesności. Aspekty rzutujące na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa gości zawsze zwracają się finansowo. Ludzie po prostu lubią odpoczywać w komfortowych warunkach, gdzie nic im nie zagraża i gdzie w każdej chwili mogą się odciąć od otaczającego ich świata. Zamki hotelowe kupowane w zespołach i seriach są zawsze tańszą inwestycją, niż kupowanie zamków osobno, pojedynczo. Zamawiając zamki w sklepie internetowym warto zatem przemyśleć ich liczbę oraz jakość. Właściwy model pomogą nam wybrać opinie osób, które dane modele zamków kupiły wcześniej przed nami.