Menu Zamknij

Szybko schnące ręczniki hotelowe

Zwykłe ręczniki mogą być wykonane z mieszanek materiałów. Wiele ręczników do domów realizowanych jest z domieszką sztucznych materiałów. Popularnym materiałem do realizowania zwykłych ręczników jest również mikrofibra. Jednak ręczniki hotelowe muszą być wykonane z takich materiałów, które zagwarantują produkty miłe w dotyku oraz wytrzymałe.

Jeśli ręcznik wykonany jest z materiałów, które szybko schną wówczas takie ręcznik jest znacznie bardziej komfortowy w użytkowaniu. Jeśli materiał, z którego wykonany jest ręcznik szybko schnie wówczas wycieranie się takim ręcznikiem jest znacznie bardziej przyjemne. W hotelach zapewnienie ręczników mających takie właściwości jest szczególnie ważne. Goście hotelowi zwracają uwagę nawet na drobne detale oceniając jakość świadczonych w hotelu usług. Warto jest z tego powodu decydować się na takie ręczniki, które są wykonane z wysokogatunkowych materiałów. Obejmuje to wysokogatunkową przędzę, wysokiej jakości tekstylia. Do takich materiałów zalicza się niewątpliwie bawełna. Jeśli ręcznik hotelowy jest wykonany ze stu procent bawełny wówczas można liczyć na to, że ręcznik zapewni doskonałą chłonność. Wynika to z wysokiej higroskopijności ręcznika wykonanego z bawełnianych materiałów.

Wytrzymałe ręczniki

Zapewnianie przez ręczniki hotelowe komfortu użytkowaniu ma duże znaczenie, ale nie można zapominać również o wytrzymałości ręczników. Trzeba brać pod uwagę, że ręczniki hotelowe muszą być regularnie, często prane. Każde pranie wpływa na jakość materiałów, z których wykonane są ręczniki. Jeśli ręczniki są bardziej wytrzymałe wówczas nawet częste pranie nie będzie prowadziło do szybkiego zużywania się ręcznika. Na wytrzymałość ręczników wpływa przede wszystkim gramatura produktu. Gdy chce się pozyskać najwyższej jakości oraz luksusowe ręczniki do hotelów niezbędne jest postawienie na produktu o gramaturze przekraczającej wartość pięćset pięćdziesiąt. Natomiast za ręczniki do hoteli o optymalnej gramaturze uważna się takie, których gramatura nie jest niższa, niż czterysta pięćdziesiąt.

Pranie ręczników

Ręczniki, które są wykonane ze stu procent bawełny oraz przy zastosowaniu gęstego splotu mogą być prane regularnie bez dużego ryzyko występowania uszkodzeń. Oczywiście ważne jest, by ręczniki były również idealnie wykończone. Brak nierównych brzegów czy występujących nitek to nie tylko większa estetyka ręcznika, ale również ograniczenie ryzyka występowania uszkodzeń ręczników podczas prania. Ważne jest z tego powodu, by decydować się na takich producentów ręczników hotelowych, które są w stanie zapewnić ręczniki o starannym wykończeniu.

Odpowiednie pranie ręczników bezpośrednio wpływa na czas użytkowania ręczników hotelowych bez konieczności ich wymiany. Oczywiście konieczność wymiany uszkodzonych ręczników to zawsze dodatkowe inwestycje. Warto jest z tego powodu dbać o realizowanie skutecznego i bezpiecznego prania ręczników. Niezbędne jest w tym względzie postawienie na pranie w temperaturach dopasowanych do właściwości materiałów, z których wykonane są ręczniki. Takie informacje można sprawdzić na metkach produktów, czy w informacjach dostarczonych przez producentów. Pranie trzeba również wykonać w odpowiednich detergentach. Nie warto oszczędzać na detergentach stosowanych do prania ręczników hotelowych. Postawienie na wysokiej jakości, pochodzące od uznanych producentów detergenty pozwala zapewnić realizowanie bezpiecznego prania. W ten sposób nawet przy regularnym praniu ręczników hotelowych można liczyć na zapewnienie idealnie czystych ręczników przy ograniczeniu ryzyka uszkodzeń ręczników.