Menu Zamknij

Inwestycja mieszkaniowa – czy warto kupować mieszkania pod wynajem w Warszawie?

Widać, że zainteresowanie wynajmem mieszkań w Warszawie jest bardzo duże. Czy to dobra okazja na zarobek? Czy warto kupować nowe mieszkania po to, by je później wynajmować? Czy nowe mieszkanie bemowo jest w stanie zapewnić nam stałe źródło dochodu? Sprawdzamy!

Najem mieszkań w Warszawie

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, warto przyjrzeć się bliżej zagadnieniu. Jak dokładnie wygląda najem w Warszawie? Chyba zgodzicie się ze mną, że Warszawa to jedno z najpopularniejszych miast w Polsce. To tutaj działają najlepsze uczelnie, które każdego roku przyciągają masę studentów z całego kraju. Poza tym Warszawa kusi też wizją lepszej pracy i zarobków, więc również przyjeżdżają tutaj osoby, które chcą po prostu lepiej żyć. Niezależnie od tego, co wszystkich sprowadza do stolicy, to łączy ich jedno – wszyscy muszą gdzieś mieszkać. Tylko nieliczni decydują się na dojazdy, inni decydują się na przeprowadzkę i najem pokoju bądź mieszkania. Jednak nie tylko przejezdni decydują się na wynajem, młodzi Warszawiacy, którzy pragną samodzielności i odseparowania się od rodziców, również decydują się na taki krok. Dlatego też osoby, które dysponują wolnymi mieszkaniami, mają szansę na dodatkowe źródło dochodu.

Kupowanie mieszań pod wynajem – dla kogo?

Komu dokładnie może opłacać się kupowanie mieszkań pod wynajem? Czy w ten sposób można zapewnić sobie stałe źródło dochodu? Trzeba przyznać, że kupowanie mieszkań pod wynajem może być dobrym sposobem na biznes, lecz nie dla każdego. Osoby, które oczekują, że dzięki temu nie będą musiały pracować na etacie, mogą się rozczarować. Owszem, z najmu można czerpać zyski, ale wymaga to ciągłych inwestycji, jak również dbania o swoich lokatorów. Na wynajmowaniu mieszkań mogą zarabiać osoby, które mają dużo cierpliwości, a przy tym odpowiednie nakłady finansowe, bo sam zakup nowego mieszkania to dopiero początek tego, z czym trzeba się mierzyć. Poza tym trzeba mieć też jakąś strategię, umieć przewidywać i czuć się dobrze w tej branży. 

Kupowanie mieszkań pod wynajem – warto czy nie?

Czy w takim  razie warto kupować mieszkania pod wynajem, czy lepiej z tego zrezygnować? Każdy, kto oczekiwał jednoznacznej odpowiedzi, może przeżyć lekki zawód, ponieważ nie da się tego jasno stwierdzić. Kupowanie mieszkań pod wynajem ma zarówno swoje mocne strony, jak i wady, więc ostateczna decyzja powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Do zalet z pewnością należy fakt, że odpowiednio pokierowane mieszkania, mogą zapewnić łatwy zarobek i stanowić zabezpieczenie na przyszłość. Niestety, aby nasze mieszkania na siebie zarabiały, zawsze musimy zainwestować w ich prowadzenie dużo czasu, jak również pieniędzy. Samo znalezienie odpowiednich lokatorów to wcale nie łatwe zadanie, a co dopiero, gdy okaże się, że przez kilka miesięcy nasze mieszkanie będzie stało puste? W takich przypadkach wszystkie koszta przechodzą na nas. Dlatego kupno mieszkań pod wynajem powinno być bardzo dokładnie przeanalizowane, bo wiąże się z tym wielkie ryzyko.