Menu Zamknij

Frezy diamentowe oraz materiały stosowane do ich produkcji

Chętnie korzystamy z usług salonów kosmetycznych. Zarówno w celu zadbania o wygląd dłoni, w tym paznokci, pielęgnacji, jak i z okazji uroczystości, na których chcemy wyglądać zjawisko. Zależy nam na wysokiej jakości usług oraz zjawiskowym efekcie. Również osoby zajmujące się manicure bądź pedicure chcą w jak najlepszy sposób wykonywać swoją pracę. Warto wtedy zainwestować w frezy diamentowe.

Wszyscy znamy tradycyjne pilniki do płytek paznokci, które służyły dbaniu o wygląd płytek paznokci, ich wyrównywaniu oraz nadawaniu optymalnego kształtu. Dokładnie – służyły. Okazuje się, że w przypadku profesjonalnych studio kosmetycznych, odchodzą one powoli do lamusa. Na ich miejscu pojawiają się frezy diamentowe do paznokci, które również zyskują sympatię osób, które samodzielnie dbają o paznokcie. Są to narzędzia, które ułatwiają pracę podczas wykonywania manicure, a także w znaczącym stopniu przyśpieszają cały proces. Wystarczy, poprzez wpisanie frazy frezy diamentowe allegro, frezy diamentowe olx, bądź frezy diamentowe do skórek zobaczyć, że jest to obecnie coraz bardziej popularne narzędzie oraz ogólnodostępne.

Przez wzgląd na różnorodność ofert, osoby, które dopiero chcą rozpocząć pracę z frezami, powinny upewnić się co do jakości materiałów użytych do produkcji ostrzy.

Dwa, najpopularniejsze rodzaje ostrzy to frezy diamentowe oraz frezy karbidowe. W przypadku tych drugich, posiadają one dodatkowo żłobienia w ostrzu, które skutecznie pomagają usunąć pyłek, co obniża temperaturę w miejscu zetknięcia się ostra z płytką paznokcia. Pozwalają również na osiągnięcie lepszych efektów pracy, niż chociażby w przypadku tradycyjnego pilnika. Frezy diamentowe odznaczają się natomiast wyższą twardością, co wydłuża ich żywotność. Przez szeroki wachlarz rozmiarów oraz kształtów, są chętnie stosowane przez stylistów, dla których stają się nieodzownym oraz podstawowym narzędziem pracy. Pozwalają na większą precyzję podczas wykonywania manicure oraz zdobień a także skuteczniej usuwają zrogowaciały naskórek, także w trudno dostępnych miejscach. Ostrza zasilane są poprzez napęd elektryczny mogą osiągać wysoką częstotliwość obrotów, co umożliwia dokładniejsze, bardziej precyzyjne i efektowne uzyskiwanie gładkich powierzchni podczas przycinania, modelowania, czy polerowania płytek paznokcia.

Podstawowe frezy diamentowe oraz ich kształty

Istnieje kilka, podstawowych typów ostrzy, które zyskują sympatię stylistów oraz salonów kosmetycznych oraz stają się nieocenionym narzędziem podczas pracy, również dlatego, że skracają czas niezbędny do uzyskania optymalnego efektu. Wśród najczęściej używanych znajduje się ostrze o kształcie stożka. Cenione za dokładność przy kształtowaniu paznokci żelowych, bądź lakierowych. Celem usunięcia zrogowaciałego, bądź twardego naskórka, również w trudno dostępnych miejsca, skorzystanie z tego ostrza przyniesie zdumiewający efekt. Szerokie spektrum zastosowania ma również ostrze w kształcie walca. Jest przede wszystkim stosowane do precyzyjnego modelowania owalu palca oraz skracania płytki.

Frez o kształcie szpica to ostrze stworzone z myślą o ściąganiu warstwy akrylu bądź żelu, a także usuwaniu ozdób. Przydaje się podczas matowienia progu tipsa. Dodatkowo dzięki temu ostrzu możemy wykonać niewielki nawiercenia w strukturze paznokcia, w którym następnie umieścić może małe zdobienia, co tylko zwiększy trwałość naszej pracy. Również frezy – wrzeciono pozwalają w dokładny sposób przygotować paznokcie do docelowego zabiegu manicure, czyli zdobienia.