Menu Zamknij

Co powinniśmy sprawdzić, zanim zdecydujemy się na wynajem autokaru?

Właściciele pojazdów na sporą ilość pasażerów, to zwykle duże firmy transportowe lub też prywatni przewoźnicy, którzy czerpią z tego zysk, natomiast kiedy autokar potrzebny jest osobie prywatnej, chociażby do organizacji wyjazdu grupowego, taki pojazd musi zwykle wynająć. Rodzi to bardzo długą listę pytań w naszych głowach, jak się do tego zabrać, na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę oraz gdzie w ogóle poszukiwać firmy, która świadczy tego typu usługi. Oczywiście nie posiadając odpowiedniej wiedzy z tego zakresu, ryzykujemy masę błędów, które mogą poskutkować drobnymi bądź większymi problemami podczas samego wyjazdu.

Kiedy potrzebny jest nam bus lub autokar wynajem to tak naprawdę najbardziej korzystne finansowo rozwiązanie.Przy sprawnym poruszaniu się po sieci, z pewnością nie będzie większego problemu, aby odnaleźć dziesiątki firm, które mogą nam to zaoferować, natomiast kluczem jest wybór takiej, która zapewni nam najwyższą jakość usług. Jako, że przewóz osób to niezwykle odpowiedzialna sprawa, należy podejść do tego bardzo poważnie, gdyż chodzi tutaj często o zdrowie i bezpieczeństwo sporej liczby pasażerów. Na jakie aspekty powinniśmy zatem nakierować swoją uwagę i co zweryfikować, aby prawidłowo zrealizować swoje zadanie?

Flota pojazdów – wybierz ten, który doskonale wpisze się w Twoje potrzeby!

Renomowane firmy przewozowe, będą mogły pochwalić się doskonale zaopatrzonymi flotami samochodowymi, a to dla nas bardzo dobra wiadomość. Oznacza to tylko tyle, że jesteśmy w stanie wybrać taki pojazd, który nie okaże się ani za duży, ani też za mały w związku z liczbą pasażerów, która planowo ma ruszyć w podróż. W związku z tym, możemy zdecydować się na wynajem busów 9 osobowych, jeśli jest to tylko wycieczka w dość skromnym gronie, a jeśli uczestników ma być  znacznie więcej, wybierzemy po prostu autokar na 30 osób, a nawet i większy. Oczywiście konfiguracji jest wiele, a nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć dwa autokary lub busy, jeśli tylko wymaga tego sytuacja. To, co powinniśmy mieć jeszcze na uwadze, to z pewnością pakowność bagażnika wybranego pojazdu. W zależności od charakteru planowanego wyjazdu, pasażerowie będą zmuszeni do przygotowania odpowiednio wielkich bagaży, co niejednokrotnie wiąże się z potrzebą zabrania ze sobą specjalnego sprzętu, bądź też sporej ilości odzieży.

Dokładnie sprawdźmy umowę!

Wcale nie jest powiedziane, że umowa jest dokumentem, który ujrzymy dopiero na chwilę przed możliwością jej podpisania. Już podczas pierwszego kontaktu z przedstawicielem konkretnego przewoźnika, powinniśmy poprosić o przesłanie nam wzoru umowy, gdyż pozwoli nam to uzyskać sporo informacji na temat świadczonej usługi. Transport autokarowy rządzi się swoimi prawami, a oznacza to, że istnieje tutaj wiele specyficznych standardów w związku z ofertą. Dla nas – organizatorów wiąże się to z tym, że powinniśmy dokładnie sprawdzić takie kwestie jak chociażby limity kilometrowe, a także jak wygląda dopłata za każdy dodatkowo przejechany kilometr. Istotna będzie również kwestia tego, kto odpowiada za naprawę pojazdu w wyniku wypadku, kolizji lub innego nieprzewidzianego zdarzenia.

Warto zapoznać się też z kwestią wynajmy busa z kierowcą. Chociaż wiadomo, że będzie to stosunkowo droższe rozwiązanie, zalety tego wyjścia przemawiają jasno na jego korzyść. Przy takim obrocie spraw, w ogóle nie musimy martwić się planowaniem trasy, a już szczególnie wszystkimi objazdami w wyniku różnych utrudnień drogowych. Możemy czuć się bezpiecznie, gdyż taka osoba to zazwyczaj bardzo doświadczony i wykwalifikowany kierowca, który może pochwalić się wszystkimi niezbędnymi licencjami oraz upoważnieniami. Choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę, dobry kierowca przyczyni się również do wzrostu komfortu podczas jazdy, a dokładnie mowa o komforcie psychicznym, wynikającym ze świadomości znajdowania się w „dobrych rękach”. To gwarancja jazdy płynnej, bezpiecznej oraz zgodnej z przepisami ruchu drogowego.