Menu Zamknij

Chcesz kupić mieszkanie od dewelopera? Radzimy, na co zwrócić uwagę

Klamka zapadła – kupujemy mieszkanie. Teraz wystarczy prześledzić poszczególne oferty i wybrać nieruchomość, która najbardziej będzie nam odpowiadać. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Obecnie największą popularnością cieszą się lokale z rynku pierwotnego. Nowe mieszkania mają szereg udogodnień, praktyczny układ pomieszczeń, są ciepłe itp. Bez wątpienia warto rozważyć zakup nieruchomości od dewelopera, chociaż również w tym wypadku należy zachować ostrożność. 

Określ budżet i lokalizację

Otóż, mieszkania na sprzedaż mińsk mazowiecki są zazwyczaj bardzo drogie, dlatego większość z nas musi posiłkować się kredytem hipotecznym. Co więcej przeważnie na zakup nieruchomości przeznaczamy całe swoje oszczędności. To, dlatego tak ważne jest to, aby decyzja była podjęta w sposób przemyślany. Po pierwsze trzeba określić budżet, który możemy przeznaczyć na zakup mieszkania. Gdy mamy w planach zaciągnięcie kredytu, to pierwsze kroki powinniśmy skierować do banku. Nowe mieszkania na sprzedaż w Mińsku Mazowieckim to dobra opcja, ponieważ w tym wypadku możemy cieszyć się z nowoczesnego budownictwa. Takie budynki są wznoszone z dobrej jakości materiałów, co więcej mają sporo udogodnień typu podziemny parking, przestronny taras, plac zabaw dla dzieci, monitoring, recepcja itp. Choć może się wydawać, że nowe osiedla powstają coraz dalej od centrum, to deweloperzy starają się wykupować tereny w atrakcyjnej lokalizacji, więc można niekiedy znaleźć nowe mieszkanie w Mińsku Mazowieckim w naprawdę dobrym miejscu, z dobrym dojazdem do Warszawy. Dużo zależy od naszego trybu życia oraz oczekiwań, w końcu nie każdy chce i potrzebuje codziennie bywać na rynku czy starówce. 

Wybierz renomowanego dewelopera
Wybór odpowiedniej nieruchomości to jedno, aczkolwiek ważne jest to, z jakim deweloperem podejmujemy współpracę. Decydujmy się na zakup mieszkania od firmy, która jest ceniona i ma dobre opinie, inaczej możemy być zawiedzeni. Choć w tym momencie nabywcy nieruchomości są chronieni poprzez rachunek powierniczy, tak więc firma nie może zdefraudować pieniędzy, aczkolwiek otrzymuje je w miarę postępów prac budowlanych, to tak czy inaczej warto mieć ograniczone zaufanie i sprawdzić inwestora. Jak to zrobić? Wystarczy poprosić o aktualne sprawozdanie finansowe, można też sprawdzić księgi wieczyste, rejestr dłużników, dowiedzieć się, czy firma na pewno jest właścicielem danego terenu i ma pozwolenie na budowę. Mieszkań na sprzedaż w Mińsku Mazowieckim obecnie jest wiele, dlatego na pewno znajdziemy takie, które będzie nam w 100% odpowiadać. Dużą zaletą nowego lokalu jest to, że można go zaaranżować dokładnie tak, jak chcemy.