Menu Zamknij

Mezoterapia igłowa – skuteczność i bezpieczeństwo

Każda z nas chce wyglądać pięknie i młodo. Zdrowy wygląd wpływa również na nasze samopoczucie, co przekłada się na wiele komponentów w funkcjonowaniu, takich jak pewność siebie czy efektywność w działaniu. Niestety z biegiem czasu składniki odpowiedzialne za elastyczność i zdrowy wygląd tracą swoją ilość. Dlatego też z pomocą przychodzą nam zabiegi medycyny estetycznej. W tym znana i skuteczna mezoterapia igłowa w Warszawie. Cena zabiegu uzależniona jest w głównej mierze od złożoność korekcji i ilości powtórzeń. Przedstawiamy dowody na skuteczność i bezpieczeństwo mezoterapii igłowej.

 Mezoterapia igłowa – czym jest i jakie daje efekty?

Procedura tego rodzaju to zabieg estetyczny, który znajduje się na styku kosmetyki i medycyny estetycznej. Polega na wstrzyknięciu pod skórę mieszanki składników aktywnych i potrzebnych minerałów, które wpływają na pobudzenie procesów produkcji kolagenu w skórze. Dzięki temu uzyskujemy piękny i młody wygląd bez konieczności wykonywania skomplikowanych zabiegów inwazyjnych. Niekiedy mezoterapię igłową możemy zaliczyć do wykonywanych na terenie Warszawy wypełniaczy zmarszczek, które cieszą się dużą popularnością.

Mezoterapia wykorzystuje niekiedy kwas hialuronowy, dzięki któremu wpływa na wypełnienie bruzd oraz techniki liftingu twarzy. Mieszanka, która zostaje wstrzyknięcia pacjentowi pod skórę dobierana jest indywidualnie pod względem oczekiwanego efektu i predyspozycji pacjenta. W przeciwieństwie do liftingu twarzy, mezoterapia igłowa to zabieg wykonywany wielokrotnie i w seriach. Oznacza to, że działa on podobnie jak wykonywany w Warszawie botoks. Wiele pacjentek deklaruje, że pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się bardziej wygładzona i znacznie bardziej nawilżona. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku botoksu na terenie Warszawy – właściwe efekty widoczne są dopiero po ok. 3 miesiącach. 

Zabiegi medycyny estetycznej a bezpieczeństwo

Kwestia bezpieczeństwa w zabiegach estetycznych jest bardzo ważna. Innowacyjne rozwiązania pozwalają maksymalnie zmniejszyć inwazyjność zabiegów, oferując procedury odmienne od chirurgicznego liftingu w Warszawie. Dzięki temu pacjentki nie tylko nie muszą martwić się o bezpieczeństwo podczas zabiegu, ale również nie mają konieczności przechodzenia okresu rekonwalescencji.

Wypełniacze zmarszczek w Warszawie wymagają przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z pacjentem. Podczas niego lekarz pyta o konkretne powody podjęcia się procedury oraz wyklucza przeciwwskazania, które wykluczają poddanie się zabiegowi. Po wstępnej rozmowie chirurg dokładnie dobiera preparat do wymagań pacjentki, dbając o odpowiednie bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do liftingu na terenie Warszawy, efekty mezoterapii igłowej nie są widoczne od razu.

Zaraz po zabiegu zaleca się nie podejmować aktywności fizycznej. Mezoterapia w ostatnich latach zyskuje szerokie grono zwolenników. Nie ma się co dziwić, ponieważ zabieg jest skuteczny, bezpieczny i daje szerokie pole manewru. W przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem nici liftingujących na terenie Warszawy, mezoterapia nie pozostawia widocznych śladów i blizn.