Menu Zamknij

Jakie blaty kuchenne są obecnie na topie?

Jesteś na etapie wymiany blatu kuchennego? Nie wiesz, jakie rozwiązania są warte Twojej uwagi? Świetnie się składa, ponieważ w poniższym tekście prezentujemy rodzaje blatów kuchennych, które są na topie. Zapoznaj się z nimi, a wybór przyjdzie Ci z łatwością!

Blaty drewniane

Blaty drewniane to klasyka i nie powinno to nikogo dziwić, w końcu produkowane są z naturalnego surowca. Drewno to szlachetny materiał, który sprawdza się w wielu pomieszczeniach, więc blaty kuchenne wykonane z drewna również wciąż wzbudzają zainteresowanie. Niestety choć blaty drewniane wyglądają bardzo efektownie i nadają danej przestrzeni kuchennej wyjątkowego wyglądu, to nie jest to miejsce, w którym czują się dobrze. Drewno jest surowcem o bardzo niskiej odporności. Jest podatne na wilgoć, zarysowania, czy uszkodzenia mechaniczne, a to w kuchni nie trudno. Dlatego każdy, kto zdecyduje się na blat kuchenny, musi zachowywać ostrożność przy jego użytkowaniu i sięgać regularnie po impregnaty.

Blaty laminowane

Dużą popularnością cieszą się też blaty laminowane. Ich popularność najczęściej wynika z ceny, ponieważ tego typu blaty są najtańsze spośród wszystkich dostępnych. Niestety tak atrakcyjna cena ma też swoje wady. Blaty laminowane nie są zbyt odpornym rozwiązaniem, więc szybko możemy się rozczarować.

Blaty kamienne

Naszą topową trójkę zamykają blaty kamienne i można powiedzieć, że to taka wisienka na torcie, ponieważ te blaty okazały się najlepsze. Blaty kamienne produkuje się z naturalnego kamienia, czyli surowca odpornego i trwałego. Blatom kamiennym niestraszne uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, czy wilgoć. Oznacza to, że każdy, kto nabędzie taki blat, może być pewien, że będzie dobrze sprawdzał się w kuchni. To jednak nie wszystko. Blaty kamienne pięknie się prezentują, więc sięgając po nie do swojej kuchni, możemy zmienić przestrzeń nie do poznania.

Jak widać, mamy w czym wybierać. Na pewno spośród wszystkich rozwiązań wyróżniają się blaty kamienne i to na nie właśnie warto zwrócić uwagę.